Milan i gatshëm ta shesë Castillejon

22:22 | 25 Korrik 2021

Klubi italian duket se nuk llogarit më në Samu Castillejon.

Sipas ‘Calcio Mercato’, Milan e ka vënë në shitje Castillejon gjatë kësaj merkato, transmeton lajmi.net.

Futbollisti duket se nuk është më i preferuar tek ‘Rossonerët’ dhe tashmë ka filluar të shikojë opsione tjera.

Sulmuesi ka disa ekipe të interesuar nga Spanja si Espanyoli dhe Valancia, ndërsa klubi italian tashmë i ka caktuar çmimin dhe po kërkon tetë milionë euro për ta lënë të lirë të largohet.

26-vjeçari, ka kontratë me gjigantin evropian deri më 30 qershor të vitit 2023, por tashmë ai është në shtitje dhe pritet të largohet. /Lajmi.net/