Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Milan e quan historike vizitën në Prishtinë

15:53 | 13 Gusht 2019

Skuadra e Milan duket se ka kaluar për mrekulli në udhëtimin e saj në Prishtinë, dhe ky përjetim nuk vije vetëm nga rezultati.

Milan erdhi në Kosovë për një ndeshje miqësore me Feronikelin, miqësore kjo që ishte historike për futbollin kosovar, pasi ‘Rosoneri’ janë skuadra e parë e madhe nga Evropa që luajnë në vendin tonë.

Skuadra e Giampaolo fitoi me rezultatin 0:2, por kjo nuk ishte pjesa më e mirë nga udhëtimi në Kosovë, përcjell lajmi.net.

Në ‘Twitter’, Milan kanë publikuar një video duke risjell pamjet nga udhëtimi, ku cekin pritjen fantastike të tifozëve në qytet, pasi stadiumi ishte thuajse bosh, shkaku i çmimeve të larta.

Entuziazmi i madh i tifozëve të Milan nga Kosova, la përshtypje të madhe për gjigantin evropian. Tifozët qëndruan para hotelit të lojtarëve nga ora 11:00 deri kur ata u nisën drejt stadiumit. /Lajmi.net/