Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Milan dëshiron mbrojtësin anglez, rivalizohet nga Leverkusen

19:50 | 3 Gusht 2020

Milan ka shënjestruar mbrojtësin anglez.

Ben Godfrey është lojtari që është shënejstruar nga skuadra e Milan për merkaton e verës.

Sipas raportimeve të ‘Sky Sports’, ‘Rosoneri’ duan të përforcohen në mbrojtje dhe Godfrey është një nga emrat që po përmendet më së shumti, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, skuadra italiane nuk do ta ketë të lehtë të sigurojë shërbimet e lojtarit, pasi për të ka interesim edhe nga Bundesliga.

Anëtari i Norwich City ka tërhequr edhe vëmendjen e Bayer Leverkusen.

22 vjeçari vlerësohet nga skuadra e tij diku afër 30 milionë funte. Mbetet të shihet nëse Milan do të ofrojnë kaq para për të. /Lajmi.net/