Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

Milan 4:2 Juventus, notat e lojtarëve

23:57 | 7 Korrik 2020

Milan ka fituar derbin e xhiros në Serie A, duke e mundur në ‘San Siro’ Juventusin 4:2, me përmbysje të rezultatit.

Pjesa e parë përfundoi 0-0, dhe në të dytën u shënuan gjashtë gola.

Juventus krijoi epërsi të dyfishtë me golat e Rabiot dhe Ronaldos.

Milan përmbysi gjithçka, duke shënuar nëpërmjet Ibrahimovic, Kessie, Leao dhe Rebic.

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë derbi i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/