Mi amore – Kida ft. Ermal Fejzullahu – Teksti i Këngës – Lajmi.net
Mi amore – Kida ft. Ermal Fejzullahu – Teksti i Këngës
Autori: Lajmi.net Lajme 20:48, 26 February 2016
Teksti i këngës "Mia amore" nga Kida dhe Ermal Fejzullahu

Kida
(La police, la police.. Do it like this)
E ke lyp ti, e ke lyp ti, m’ke shti mu bo pa shpirt
Edhe ke menu te unë prap….
Ti je idiot prej vetes pom len met fshi
Sun po qes jasht, ti e din qysh ke hi
Ti e din qa kom dasht
Gjith mire e me kon bashke
Po kallxom ça ndodhi tash

Ermali:
Kaniher shumë po pi, ti naj fjalë mun me ni
Mungesën pe di, se ti…
Unë faj nuk kam pasë, ka ndodhë ça s’është dashtë
Hajt thu ‘ani nasht’, harro…

Ref:
Se krejt çka m’i fole, i paske pasë fore
Ti zemrën ma more, mi amore.

Kida:
Asniherë s’tkisha bo najsen unë keq ty
Kurrë s’kom thonë najsen t’rond
Sa herë që ke folë veç t’kom kqyr n’sy ty
Dhe fjalën kurrë s’ta kom nal
Asniherë s’tkisha bo najsen unë keq ty
Veç meno sa t’kom fal
E din sa shpesh unë t’kom thirrë
Edhe ti rrallë najherë ma ke kap

Ermali:
E din mirë, që s’jam kon i lirë, po prap ty të kom thirr
Besom që s’ka pasë ditë, që s’më ke prekë ti në shpirt
Kthehu n’fillim ti apet, …
Ngoje zemrën, zemrën tonde

Ref:
Se krejt çka m’i fole, i paske pasë fore
Ti zemrën ma more, mi amore.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO