Mësuesi Ronaldo

14:40 | 17 Mars 2014

Real Madrid's Jese Rodriguez, center, celebrates scoring the team's fifth goal with Sami Khedira, left, and Cristiano Ronaldo, right, during the second half of an exhibition soccer match against the Los Angeles Galaxy, Thursday, Aug. 2, 2012, in Carson, C

Ylli i ri i Real Madridit, Jese Rodriguez thotë se ai mëson nga Cristiano Ronaldo çdo ditë dhe se po vazhdon të zhvillohet, për të qëndruar në Santiago Bernabeu. 21 vjeçari po e shijon sezonin e parë tek gjiganti madrilen, duke realizuar tetë gola në 30 ndeshje në të gjitha kompeticionet me ‘Los Blancos’, ndërsa […]

Ylli i ri i Real Madridit, Jese Rodriguez thotë se ai mëson nga Cristiano Ronaldo çdo ditë dhe se po vazhdon të zhvillohet, për të qëndruar në Santiago Bernabeu.

21 vjeçari po e shijon sezonin e parë tek gjiganti madrilen, duke realizuar tetë gola në 30 ndeshje në të gjitha kompeticionet me ‘Los Blancos’, ndërsa ka zbuluar se dy herë fituesi i Topit të Artë ka luajtur rol të madh në zhvillimin e tij.

“Unë mësoj nga Cristiano Ronaldo çdo ditë. Është e qartë se për mua posaçërisht dhe për të gjithë bashkëlojtarët, ai është më i miri. Ai i meriton të gjithë trofetë, është një profesionist i madh. Gjëja që më ka impresionuar më së shumti është ambicia që e shfaq çdo ditë”, deklaroi sulmuesi spanjoll për uebfaqes zyrtare të UEFA’s.

Jese në pas foli për kalimin e tij nga Madrid Castilla në ekipin senior, që nga fillimi i sezonit 2013/14, duke paralajmëruar se do të bëjë gjithçka për t’i arritur nivelet e larta.

“Ishte një hap gjigant, sepse ju mund të vini nga niveli i tretë në të parin. Kështu që, hapat që ju i bëni janë çdo ditë e më të mëdhenj, ndërsa ju më pas filloni të luani me lojtarë të klasit botëror, futbollistë të ndryshëm. Ka lojtarë vërtetë fantastikë në Real Madrid dhe duhet të garosh me ta”, përfundoi Jese, i cili ka nënshkruar kontratë të re me Merengues deri në qershor të vitit 2017.