Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Mesazhi i Muriqit para ndeshjes mes Çekisë dhe Kosovës

10:23 | 14 Nentor 2019

Vedat Muriqi ka publikuar një mesazh të mbështetjes për Kosovën para duelit me Çekinë.

Vedat Muriqi është mungesa e madhe te Kosova për ndeshjen e sotme ndaj Republikës çeke.

Ylli i madh i Kosovës do të mungojë në dy takimet e fundit eliminatore për Euro 2020 për shkak të një lëndimi të pësuar në xhiron e shkuar me skuadrën e Fenerbahces, transmeton lajmi.net.

Por, edhe pse larg ekipit, ai ka publikuar një mesazh të mbështetjes për bashkëlojtarët e tij të Kosovës, para ndeshjes së rëndësishme ndaj çekëve.

“Te gjith Kosova me juve, Forca Kosov 🇽🇰”, ka shkruar Muriqi. /Lajmi.net/