Merret vendimi për ndeshjen mes Bolognas dhe Interit që ishte planifikuar të luhej më 6 janar

Sport

21/01/2022 19:43

Ndeshja ndërmjet Bolognas dhe Interit që u shty në fillim të këtij muaji do të luhet me vendim të gjyqtarit sportiv.

Ndeshja, e cila ishte planifikuar për në 6 janar, u anulua për shkak të një shpërthimi të rëndë COVID në skuadrën e ‘Rossoblu’, duke e lënë skuadrën e Nerazzurrëve të vetëm në Stadio Renato Dall’Ara. Për shkak të dështimit për t’u paraqitur, Bologna rrezikoi të pësonte një humbje me rezultat 3-0, por kjo nuk do të ndodhë.

Siç u njoftua në një deklaratë nga Lega Serie A, gjyqtari sportiv Gerardo Mastrandrea ka vendosur të mos penalizojë Bolognan për dështimin për të mos luajtur ndeshjen kundër Interit në fillim të këtij muaji, dhe kështu ndeshja do të luhet në një datë të mëvonshme këtë sezon, që do të thotë se Nerazzurrët do të nuk do t’i jepet fitorja e paracaktuar 3-0.

Varianti omicron i COVID shkaktoi anulimin e një numri ndeshjesh në fillim të vitit 2022, me Atalanta-Torino, Salernitana-Venezia dhe Fiorentina-Udinese që të gjitha u anuluan për shkak të shpërthimeve të ndryshme në skuadër. /Lajmi.net/