Mënyra më e lehtë për t’i bërë të lindurit nën shenjën e Luanit të dashurohen

16:57 | 3 Gusht 2021

Shenja e zjarrit më pasionante dhe egoiste në zodiak ka nevojë për shumë vëmendje dhe i urren ata që e kundërshtojnë atë. Dy ekspertë ju tregojnë rrugën më të shpejtë drejt zemrës së tij.

Zonja dhe zotërinj, sezoni i shenjës më të ndritshme dhe egoiste të zodiakut ka filluar: Luani, shkruan Vanityfair.

Nëse ju ka mbetur mendja tek dikush që ka lindur midis 23 korrikut dhe 22 gushtit, ne kemi disa këshilla për të tërhequr (dhe mbajtur) vëmendjen dhe ndoshta të thyejmë zemrën e tij, transmeton lajmi.net.

Identikiti psikologjik i atyre që kanë lindur nën shenjën e luanit

Siç shpjegon astrologia Ginny Chiara Viola, themeluesja e A Good Word For All, kjo shenjë zjarri është e mbushur me vetveten, por tenton të jetë po aq e mirë sa një copë bukë.

Ai thjesht çmendet për lajka, komplimente, dhurata dhe vëmendje ekskluzive. Le të fillojmë duke renditur pikat e tij të forta: “Luani është natyrë bujare, gjithmonë i gatshëm të mbrojë më të dobëtit dhe të mbështesë të dashurit e tij. Është gjithashtu një shenjë super pasionante. Ndër defektet e tij kryesore është një dozë e ekzagjeruar egocentrizmi: i dominuar nga Dielli Luani beson se bota duhet të rrotullohet rreth tij.

Guri i duhur për të hyrë në zemrën e luanit

Luani tenton të zemërohet dhe nervozohet shumë lehtë. A mund të jetë për këtë arsye që, siç kujton ekspertja e terapisë së kristaleve Emanuela Mattiuzzi, guri për të kapur zemrën e Luanit është syri i tigrit, aftësia kryesore e të cilit është të qetësojë zemërimin? “Pa dyshim, po. Nëse e mbani atë si një varëse ose e vendoseni në një unazë kur takoni Luanin e zemrës tuaj, ju do të krijoni një lloj harmonie dhe qetësie që Luani shumë e dëshiron (edhe pse ai kurrë nuk e pranon). Për më tepër, guri i syrit të tigrit e mban egon larg, duke theksuar pjesën emocionale që, tek Luani, nganjëherë hesht nga hiper racionaliteti”.

  1. Darka e bërë në shtëpi, ide e mrekullueshme

Luani është shenja e kënaqësisë dhe ushqimi është plotësisht pjesë e kësaj mbretërie. Përgatitja e një darke me duart tuaja, duke e pyetur së pari se cilat janë gatimet e tij të preferuara, nuk do ta lërë aspak indiferent.

  1. Shmangni kundërshtimin e tij

Luani ka opinione të forta dhe urren me gjithë zemër të kundërshtohet. Nëse me të drejtë dëshironi të shprehni një këndvështrim ndryshe nga ai, bëjeni gjithmonë me një zë të qetë dhe pa e bërë të ndihet i sulmuar. Përndryshe ju sulmon dhe ju kthen shpinën.

  1. Po, për argëtimin e përbashkët

Luanët janë njerëz super dinamikë dhe e duan argëtimin, lojën, shakatë. Gjeni një justifikim për ta përfshirë atë në ndonjë sport që luhet në çift, mundësisht jashtë dhe jo shumë të zakonshëm dhe ju do ta bëni atë të lumtur.

  1. Dhurata e bën të ndihet i rëndësishëm

Luani pushtohet me dhurata të vogla dhe të mëdha. Të lindurit në këtë shenjë duan të ndihen në qendër të vëmendjes, për këtë arsye me çokollatat klasike, lulet, por edhe kozmetikën nuk e keni kurrë gabim.

  1. Ironia është e mirëpritur

Luani pëlqen të qesh dhe ata që e bëjnë atë të qesh, pasi e largojnë nga njerëzit e rëndë dhe ata që ankohen. Kështu që lëshoje fjalën tënde ironike dhe do të shkaktosh tërheqjen. /Lajmi.net/