Me traktor drejt Kupës së Botës në Rusi (Video)

16:55 | 11 Qershor 2018

Hubert Wirth, një burrë 70-vjeçar gjerman i njohur për udhëtimet e tij të gjata në një traktor të besueshëm, tani po shkon në Moskë.

Njeriu është duke ngarë makinën e tij të Lanz Bulldog 1936 përmes Evropës Lindore, duke kaluar 100 km në ditë për të vizituar Rusinë për të parë Kupën e Botës FIFA 2018, transmeton lajmi.net.

Njeriu është tashmë në Bjellorusi dhe gradualisht po i afrohet qëllimit të tij. Wirth dëshiron të arrijë në kohë për ceremoninë e hapjes së Kupës Botërore, e cila do të mbahet në Moskë më 14 qershor. /Lajmi.net/