Të Infektuar: 103.480

Të Shëruar: 90.328

Të Vdekur: 2.118

Mbyllet pjesa e parë, Milani po sulmon e Udinese po mbrohet mirë

21:34 | 3 Mars 2021

Milan dhe Udinese kanë përfunduar pjesën e parë me rezultat të barabartë 0-0.

Edhe pse gjatë gjithë ndeshjes u panë disa tensione mes lojtarëve, në fund pjesa e parë përfundoi me rezultat 0-0, shkruan lajmi.net.

Theo Herandnez u ndëshkua me karton të verdhë pas një ndërhyrje të rrëzikshme, ndërsa rastin më të mirë në ndeshje e pati Samu Castillejo në 10 minutëshin e fundit të pjesës së parë.

Milani po dominon pjesën e parë me posedim më të mirë sesa Udinese, ndërsa këta të fundit po mundohen t’i dënojnë Rosonerët përmes kundërsulmeve./Lajmi.net/