Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

Mbretëresha veçse ka vendosur shumë kohë më parë se kush do t’i marrë patronimet e Harry dhe Meghan

14:38 | 25 Shkurt 2021

Burimet tregojnë se mbretëresha e ka bërë tashmë planin.

Duka dhe Dukesha e Sussex janë zhveshur nga të gjitha patronimet mbretërore dhe detyrat e ndershme ushtarake pasi deklaruan se nuk do të kthehen si anëtarë aktiv të familjes mbretërore, shkruan lajmi.net.

Spekulimet se kush do të marrë rolet e tyre kanë filluar menjëherë të premten, pas deklaratës së tyre, por burime të brendshme kanë treguar se mbretëresha veçse e ka planifikuar çdo gjë shumë kohë më parë.

Princi William do të marrë titullin e komandantit të forcave ajrore në vend të vëllait të tij. Shefat e ligës së Ragbit gjithashtu kanë shpresuar se William gjithashtu do të marrë rolin e udhëheqësit.

Teatri nacional kanë thënë të jenë shumë në mëdyshje, sepse ata janë duke menduar për t’i kërkuar dukeshës Meghan të vazhdoj patronimin në rol jo-zyrtarë.

Kontesha e Wessex, Sophie mund të marr rolin e Meghan në patronimin e shoqatës së Universiteteve. Ndërsa Princesha Anne, do të marrë rolin e Harry si gjeneral  i marinës mbretërore.

Edhe pse këto informacione janë dhënë nga burime të brendshme të familjes mbretërore, pallati mbretërorë ka refuzuar të komentoj rreth vërtetësisë.  /Lajmi.net/