Mbi 7 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

Mbi 7 milionë raste me COVID-19 janë shënuar në botë.

Bota

08/06/2020 08:56

Numri i rasteve të koronavirusit në të gjithë botën tani ka kaluar 7 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

SHBA dhe Brazili përbëjnë më shumë se një të tretën e të gjitha infeksioneve dhe të gjitha vdekjeve.

Shifrat janë duke u përditësuar çdo ditë me virusin që vazhdon të jetë prezent në pothuajse çdo shtet në botë. /Lajmi.net/