Mbi 26 mijë raste aktive me COVID-19

Në Kosovë aktualisht janë 26.977 raste aktive me COVID-19.

Lajme

07/02/2022 08:07

Vetëm gjatë ditës së djeshme u regjistruan 1.283 raste të reja, ndërsa 6 qytetarë humbën betejën me virusin korona.

Në anën tjetër, janë dhënë mbi 1 mijë doza vaksinash anti-COVID.

“Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.239 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.792.775 doza të vaksinës” thuhet në njoftimin e MSh-së.

Njoftimi i plotë:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.239 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.792.775 doza të vaksinës.

Deri më sot 808.218 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 88.718 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 6.696 testime, 1.283 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 4.397 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 187.508.

Në total numri i rasteve aktive është 26.977.