Martinez përsëri do t’i nënshtrohet operacionit, nuk do të rikthehet këtë vit

Lisandro Martinez thuhet se do t’i nënshtrohet një operacioni të dytë që mund ta mbajë atë jashtë fushës deri vitin e ardhshëm. Sipas The Athletic, mbrojtësi argjentinas do t’i nënshtrohet një tjetër operacioni që pritet ta mbaj jashtë fushës edhe për së paku tre muaj. Martinez humbi pothuajse dy muaj në sezonin e kaluar pasi iu…

Sport

01/10/2023 23:48

Erik ten Hag po përballet me një krizë mbrojtëse te United pasi disa lojtarë duke përfshirë mbrojtësit e krahut Tyrell Malacia, Luke Shaw, Aaron Wan-Bissaka dhe Sergio Reguilon janë të lënduar.

Ai është detyruar të përdorë mesfushorin mbrojtës Sofyan Amrabat si një mbrojtës të majtë, me Raphael Varane që luajti së bashku me Victor Lindelof në qendër të mbrojtjes.