Marrëveshja do mbyllet brenda javës së ardhshme, Hysaj kalon te rivali italian

21:09 | 4 Korrik 2021

Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj në javën e ardhshme do bëhet me skuadër të re.

Shqiptari nuk arriti të gjejë gjuhën e përbashkët për rinovim të kontratës me Napolin, andaj do largohet si agjent i lirë, shkruan lajmi.net.

Hysaj me të gjitha gjasat do të transferohet te gjiganti italian, Lazio, derisa mungojnë vetëm detajet lidhur me pagën dhe marrëveshja do mbyllet në javën e ardhshme.

Përparësi për Hysaj do jetë që do punojë me trajnerin Maurizio Sarri, me të cilin ka punuar te Napoli, ku ishte titullar i padiskutueshëm.

Ndërkohë, ende nuk dihet asgjë lidhur me të ardhmen e Vedat Muriqit dhe nëse është në projektin e Sarrit./Lajmi.net/