Man City nuk planifikon të blejë apo shesë lojtarë gjatë janarit

16:09 | 21 Nentor 2021

Manchester United nuk ka bërë plane për të blerë ose shitur lojtarë në afatin kalimtar të janarit.

Është raportuar se sulmuesi Raheem Sterling do largohet nga “Etihad”, pasi dështoi të gjejë vend te formacioni i Pep Guardiolas, derisa Xavi e pëlqen futbollistin, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, Daily Mirror, raporton se Man City nuk mendon të bëhet aktive në afatin e janarit, ngase duan të qëndrojnë me këtë skuadër deri në fund të sezonit.

Raporti shton se “Qytetarët” nuk do e lejojnë anglezin t’i bashkohet Barcelonës në formë huazimi, vetëm në rast që klubi katalunas paguan para.

Ndërkohë, sa i përket afatit të ardhshëm veror, është i lidhur me dy yjet si Frenkie de Jong i Barcelonës dhe Harry Kane nga Tottenham./Lajmi.net/