Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Lojtari i Milanit arrin marrëveshje me Romën

9:28 | 21 Maj 2020

Mesfushori i Milanit, Giacomo Bonaventura, raportohet se ka arritur marrëveshje prej 2.5 milionë euro në vit me Romën, duke u transferuar në kryeqytet falas këtë verë.

Il Corriere dello Sport thotë se ‘Giallorosët’ janë një hap para rivalëve të tyre në çështjen e nënshkrimit të Bonaventuras.

Atalanta dhe Torino kanë qenë të lidhur me 30 vjeçarin, i cili është paraqitur 17 herë për kuqezinjtë këtë sezon.

Bonaventur te Milan ishte transferuar në shtator të vitit 2014 për shtatë milionë euro, dhe preja saj kohe, për ‘Rossonerët’ është paraqitur në 171 ndeshje duke shënuar 34 gola dhe duke asistuar 24 herë.

Agjenti Mino Raiola, sipas gazetës, është takuar me Romën dhe është pajtuar për një marrëveshje tri vjeçare./Lajmi.net/