Lojë me “bollëk” sonte në Premierligë, spikat derbi United – Chelsea

Premierliga angleze vazhdon sonte me disa ndeshje të xhiros së 15-të kampionale. Vëmendja kryesore do të jetë në stadiumin “Old Trafford”, atje ku Manchester United dhe Chelsea zhvillojnë derbin e javës, nga ora 21:15, shkruan lajmi.net. United dhe Chelsea kanë nevojë të madhe për pikë, andaj kjo lë të kuptohet se sfida do të jetë…

Sport

06/12/2023 09:39

Premierliga angleze vazhdon sonte me disa ndeshje të xhiros së 15-të kampionale.

Vëmendja kryesore do të jetë në stadiumin “Old Trafford”, atje ku Manchester United dhe Chelsea zhvillojnë derbin e javës, nga ora 21:15, shkruan lajmi.net.

United dhe Chelsea kanë nevojë të madhe për pikë, andaj kjo lë të kuptohet se sfida do të jetë tejet interesante.

Manchester Cityn e pret një udhëtim i vështirë në Birmingham tek Aston Villa që po kalon formë të mirë. Aston Villa dhe City takohen nga ora 21:15.

Në takimet tjera, Liverpooli është mysafir i Sheffield United, Fulhami pret Nottinghamin, Crystal Palace luan në shtëpi kundër Bournemouth, e Brightoni është nikoqir i Brentfordit.

Çiftet e plota: