Liverpool – Everton, fund dramatik në ‘Anfield’

Ka përfunduar ndeshja në mes të Liverpoolit dhe Evertonit.

Sport

02/12/2018 19:08

Liverpool ka arritur ta mposht Evertonin me rezultat minimal, 1:0..

Dy skuadrat kishin shanse të arta për gol në pjesën e parë, mirëpo nuk arritën ta fusin topin në rrjet, raporton“lajmi.net”.

Liverpool arriti që ta shënoi golin e vetëm në ndeshje në sekondat e fundit me anë të Divock Origit (90’+6).

Pas javës së 14-të, Liverpool gjendet në vendin e dytë me 36 pikë, dy më pak se Manchester City në vendin e parë. /Lajmi.net/