Liverpool 1-0 Everton, nota e Shaqirit dhe të tjerëve

Liverpool kishte një ndeshje të vështirë ndaj Evertonit.

Sport

02/12/2018 19:29

Liverpool arriti t’i marr tri pikë në minutën e 90’+6, duke e mposhtur rezultatin Evertonit me rezultat, 1:0.

Goli i vetëm në ndeshje u shënua nga Divock Origi në sekondat e fundit të ndeshjes, raporton “lajmi.net”.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte pikërisht golashënuesi, që mori notën 7.3.

Xherdan Shaqiri kishte një paraqitje mesatare, që u vlerësua me notën, 6.4.

Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishte, Jordan Pickford, që mori vlerësimin 5.7.

Më poshtë mund t’i shikoni notat e të gjithë lojtarëve. /Lajmi.net/