Liga e Kampionëve vazhdon me tetë super përballje, kryesorja Liverpool – Atletico

7:59 | 3 Nentor 2021

Sonte (e mërkurë) do të zhvillohen edhe tetë ndeshje tjera shumë interesante në kuadër të xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja më interesante zhvillohet në “Anfield”, ndërmjet Liverpoolit dhe Atletico Madridit, shkruan lajmi.net.

Përballje tjetër që ja vlen të shikohet, është në Gjermani, ku PSG është mysafir i RB Leipzigut.

Real Madrid e pret Shakhtar Donetsk, derisa AC Milan i bën ‘konak’ Portos.

Të gjitha ndeshjet:

Ora: 18:45

AC Milan – Porto

Real Madrid – Shakhtar Donetsk

Ora: 21:00

Borussia Dortmund – Ajax

Liverpool – Atletico Madrid

Manchester City – Club Brugge

RB Leipzig – PSG

Sheriff Tiraspol – Inter

Sporting – Besiktas./Lajmi.net/