Liga e Kampionëve: Katër skuadra tjera në fazën nokaut, këto janë 10 ekipe që kanë siguruar kualifikimin

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e sotme të zhvilluara në Ligën e Kampionëve. Rezultatet e sotme në Ligën e Kampioneve kanë bërë që të shkojë në 10 numri i skuadrave të kualifikuara në fazën me eliminim direkt të ligës më prestigjioze evropiane për klube. Atletico Madrid dhe Lazio nga Grupi E, Borussia Dortmund nga Grupi F…

Sport

28/11/2023 23:53

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e sotme të zhvilluara në Ligën e Kampionëve.

Rezultatet e sotme në Ligën e Kampioneve kanë bërë që të shkojë në 10 numri i skuadrave të kualifikuara në fazën me eliminim direkt të ligës më prestigjioze evropiane për klube.

Atletico Madrid dhe Lazio nga Grupi E, Borussia Dortmund nga Grupi F dhe Barcelona nga Grupi H, tani duhet të mendojnë për fazën tjetër të turneut, duke iu bashkuar ekipeve që kishin siguruar që më parë praninë e tyre atje.

Mes ekipeve të kualifikuara, Bayern Munich dhe Manchester City janë që tani të sigurt për vazon e parë në shortin e ardhshëm, ndërsa Lepizig se do të jetë në vazon e dytë.

Bayern Munich, Real Madrid, Inter, Real Sociedad, Atletico Madrid, Lazio, Borussia Dortmund, Manchester City, Leipzig dhe Barcelona janë gjitha skuadrat që kanë “prerë” biletën për fazën tjetër deri më tani./Lajmi.net/