Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

LG sjell televizorin gjigant

10:27 | 8 Shtator 2013

3

Edhe pse u duk sikur Samsung do të ishte surpriza e konferencës në Berlin me televizorin e parë gjigant 98 inç 4K Ultra HD, supriza erdhi nga një kompani tjetër. Kompania LG ka bërë paraqitjen e saj surprizë me televizorin me ekran 77 inç, i cili përbëhet nga një teknologji mikse, një panel OLED i […]

Edhe pse u duk sikur Samsung do të ishte surpriza e konferencës në Berlin me televizorin e parë gjigant 98 inç 4K Ultra HD, supriza erdhi nga një kompani tjetër.

Kompania LG ka bërë paraqitjen e saj surprizë me televizorin me ekran 77 inç, i cili përbëhet nga një teknologji mikse, një panel OLED i lakuar, që e bën unike nga pajisjet e tjera.

LG nuk ka ndarë shumë detaje teknike rreth televizorit, imazhi i shfaqur në ekran është tejmase i pastër dhe i qartë njësoj si një imazh i prodhuar nga televizori LG 55 inç 55EA9800.

Por, ky zgjerim i imazhit prej 22 inç e bëjnë këtë eksperiencë të paharrueshme.

Në këtë fazë televizori është thjesht një koncept, por nuk ka asnjë dyshim që LG do bëjë të pamundurën për të qenë lider midis konkurrentëve.