Lëndohet futbollisti i madh i Realit

Gareth Bale ka pësuar përsëritje të lëndimit dhe rrezikon të mungojë në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve kundër Romës.

Sport

09/02/2016 13:16

Real Madrid ka marrë një lajm të keq. Gareth Bale ka pësuar përsëritje të lëndimit dhe rrezikon të mungojë në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve kundër Romës, raportojnë mediat italiane, përcjell “Lajmi.net”.

Trajneri i “Los Blancos”, Zinedine Zidane është i brengosur për gjendjen fizike të reprezentuesit uellsian.

Bale ka pësuar lëndime të shpeshta në sezonet e fundit.

Dhe, ky i riu rrezikon t’ia prishë shumë planet e trajnerit Zidane.