Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Leao:  Ibrahimovic si një vëlla i madh për mua

21:46 | 14 Shkurt 2020

Ylli i Milan, Rafael Leao, është shprehur i lumtur që ka mundësinë të luajë anash Zlatan Ibrahimovic.

Leao ka dhënë komente pozitive për yllin suedez, i cili po arrin të kthejë Milanin drejt rezultateve pozitive, dhe lojërave të mira.

Portugezi ka thënë se Ibrahimovic është si një vëlla i madh për të, dhe se është shumë qejf që luan me atë.

“Ibra është si vëlla i madh për mua. Ai gjithmonë më ka ndihmuar të jem një lojtar më i mirë, dhe ju mund ta shihni diferencën kur ai është në fushë” ka thënë Leao, transmeton lajmi.net.

“Ai është i fortë në fushë, por jashtë saj, ai është shumë gallatë” ka thënë tutje ylli portugez.

20 vjeçari Leao ka hasur në vështirësi të marrë minutat maksimale, por përmirësime në lojën e tij po vërehen. /Lajmi.net/