LajmiVOX/Qytetarët: Bisedimet me Serbinë të ndërpriten menjëherë (Video) – Lajmi.net
LajmiVOX/Qytetarët: Bisedimet me Serbinë të ndërpriten menjëherë (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeLajmiVOXNacionale 11:30, 14 January 2017
Pas arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj janë shtuar zërat se bisedimet me Serbinë duhet të ndërpriten menjëherë.

Kështu mendojnë edhe qytetarët e Kosovës. Ata e shohin të paarsyeshëm vazhdimin e dialogut me palën serbe.

Për rubrikën LajmiVOX, qytetarët janë shprehur të pakënaqur me vazhdën e këtyre bisedimeve.

“Menjëherë duhet të ndërpriten, pa asnjë dyshim”, ka thënë një qytetar.

Ndërsa një tjetër ka thënë se bisedimet nuk është dashtë të fillojnë me këto kushte të Serbisë.

“Është dashtë më moti të ndërpriten, tani jemi shumë vonë”, ka thënë një tjetër.

“Normal që duhet me u ndërpre, e shihni tani edhe Ramushin e kanë marrë prapë edhe pse u shpallë i pafajshëm”, është shprehur një qytetar.

Ndërsa ka të tillë që nuk iu intereson kjo çështje pasi që “nuk mund të bisedojnë as me gratë e tyre”./Lajmi.net

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO