Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Policia arreston një person për vrasjen e para dy viteve në Suharekë

Para dy vitesh në Suharekë kishte ndodhur një vrasje....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Policia përleshet me disa persona që tentuan të hyjnë dhunshëm në QKUK

Janë arrestuar katër persona, të cilët duke tentuar të hyjnë me dhunë brenda në objekt në QKUK kanë sulmuar punëtorin e sigurimit....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Raporti i Lumturisë: Kosova në vendin e 46-të

Sipas Raportit më të ri për Lumturinë në Botë, të lëshuar nga Rrjeti për Zgjidhje të Qëndrueshme Zhvillimore në kuadër të OKB-së, Kosova renditet si vendi i 46 më i lumtur në botë. Raporti i lumturisë botërore është një studim historik i gjendjes së lumturisë globale që i rendit 156 vende, nisur nga fakti se sa të lumtur janë qytetarët e tyre....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj: Askush nuk është mbi ligjin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj po vlerëson se askush në Kosovë nuk është mbi ligjin....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Shala siguron grante për përmirësimin e cilësisë së produkteve vendore

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, përmes Agjencisë për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë, ka organizuar konferencën informuese për lansimin e “Programit për Grantet e Përputhshme”, që është i financuar nga Banka Botërore, i cili ka për qëllim bashkëfinancimin me Ndërmarrjet Mikro, të Vogla dhe të Mesme dhe shoqatat e biznesit për fushat e standardizimit/certifikimit të produkteve si dhe shërbimet e zhvillimit të biznesit. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Aksion i madh i Doganës, bastisen 30 lokacione e kapen shumë mallra të kontrabanduara

Dogana e Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit  ka qenë në aksion....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Konkurroni për 24 hektarë tokë në Shtërpce e për 17 hektarë në Prizren

Mbi 17 hektarë tokë bujqësore në pronësi shoqërore që gjenden në Komunën e Prizrenit janë ofruar për privatizim, ndërsa Agjencia Kosovare e Privatizimit i fton të gjithë të interesuarit që të konkurrojnë me ofertat e tyre për t’u bërë pronar i këtyre tokave përmes një procesi të sigurtë dhe me transparencë të lartë. Tokat gjenden në Trepetincë të Komunës së Prizrenit dhe janë të ndarë në katër tenderë të veçantë me sipërfaqe të ndryshme secili tender. Por nuk janë vetëm këto prona që janë aktualisht për privatizim në këtë komunë përmes Shitjes së Aseteve nr.45....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Qeveria japoneze ndihmon Komunën e Hanit të Elezit

Komuna e Hanit të Elezit dhe Zyra ndërlidhëse nga Qeveria Japoneze në Kosovë, nënshkruan “Marrëveshje Bashkëpunimi” me të cilën Komuna e Hanit të Elezit përfiton grantë nga Qeveria Japoneze në vlerë prej 61,016.94 euro. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Hahn, për protestat në Ballkan: Ndryshimet politike, përmes proceseve demokratike

Johannes Hahn deklaroi nga Brukseli se e mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perëndimor, por Komisioneri europian i Zgjerimit dhe Fqinjësisë së mirë e bëri të qartë se “çdo lloj dhune është e papranueshme” dhe se e dënon me forcë....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Ismaili: Po i vëmë bazat e operimeve në zemër për fëmijët edhe në QKUK

Kardiokirurgë nga Italia po qëndrojnë këto ditë në Prishtinë dhe, bashkë me kardiokirurgë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, po operojnë fëmijët me probleme në zemër....

20 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO