Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Haradinaj: Të rënët për liri, janë vlera e vetme sublime e jona

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mori pjesë në Akademinë Përkujtimore me rastin e Ditës së Veteranëve të Koshares dhe rënies së Heroit të Kosovës, Sali Çekaj, në kuadër të Manifestimit Tradicional "Ditët e Shqipes 2019", që organizohet nën patronatin e Kryeministrit....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Mali i Zi me shtimin më të ulët të popullsisë në histori

Në 15 komuna të Malit të Zi vitin e kaluar është shënuar shtim negativ i popullsisë, para së gjithash në veri të vendit, kanë treguar të dhënat preliminare të Entin e statistikave....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Ministrja Zivic merr mbështetjen e UNKT-së për zhvillimin e bujqësisë

Dijana Zivic, ka pritur sot në një takim koordinatoren e zhvillimit për Kombet e Bashkuara në Kosovë, Ulrika Richardson, dhe Vlora Nushi, shefe e zyrës së UN Women në Kosovë....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Tahiri: Vuçiq po i strehon të dyshuarit për vrasjen e Ivanoviqit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në një konferencë për media gjatë ditës së sotme ka treguar se i kanë shkëputur të gjitha kontaktet me autoritetet serbe për zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Grabitja e Rinasit/ Policia kontrolle në fshatrat e Fushë-Krujës

Telefonata por edhe survejime të policisë në terren kanë bërë që sot policia të nisë një aksion në fshatrat e Krujës në kërkim të autorëve të grabitjes në aeroportin e Rinasit....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Veseli lanson Fondin Rinor për zhvillim të ndërmarrësisë ​​

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë pjesë në lansimin e Fondit Rinor prej 1.1 milionë euro që e ka iniciuar Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, e cila ka për qëllim mbështetjen e të rinjve në idetë e tyre për zhvillimin e mdërmarrësisë....

19 April, 2019 Lexo më shumë

KMDLNJ reagon për rastin e Shkumbin Mehmetit dhe Bedri Krasniqit

Shkumbin Mehmeti e Bedri Krasniqi, të dy person që po vuajnë dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë u dërguan me një automjet në Gjykatë....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Rrëzimi i murit të një kishe vret së paku 13 persona

Në Afrikën e Jugut të paktën 13 persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë u plagosën kur muri i një kishe u shemb gjatë shërbesës për festën e Pashkëve....

19 April, 2019 Lexo më shumë

I falet gjaku personit që mbyti shtatzënën me kamionetë në Prishtinë

Në këtë akt human të tejkalimit të ngatërresës dhe mbështetjes materiale për shërim të zonjës së lënduar kontribuoi edhe BIK....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Shpëtohet fëmija në QKUK, i kishin mbetur dy kikirikë që bllokuan mushkërinë

Mjekët në QKUK kanë shpëtuar një fëmijë, i cili ishte në rrezik për jetë, pasi disa kikirikë i kishin bllokuar tërësisht mushkërinë e djathtë. ...

19 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO