Ky është Scooby Doo në jetën reale (Foto)

Një qen gjigand i gjatë 1.80m me emrin Presley është emëruar “Scooby Doo i jetës reale” – për shkak të ngjashmërisë së madhe me personazhin qen të filmit vizatimor.

Fun

26/11/2015 19:00

Pronarja e tij Sian Barret nga Oldbury, Angli, thotë se qeni i saj tmerrohet nga qentë e tjerë dhe fshihet pas saj kur konfrontohet me kafshët e tjera, transmeton lajmi.net.

Barret tha: “Presley është me të vërtetë Scooby Doo i vërtetë, ai frikësohet nga gjithçka. Ai gjithmonë frikësohet nga qentë më të vegjël dhe madje kam filluar t’i fshehë edhe çantat e plastikës, për shkak se frikësohet edhe nga ato”.

Shikojeni se si duket ai:

02E804CF0000044D-0-image-a-39_1448550489412 2ED39ACE00000578-0-image-a-33_1448549702902 2ED398B300000578-0-image-a-27_1448549429512 2ED398EC00000578-0-image-a-26_1448549207999 Screenshot_1 Screenshot_2