Kujdes nga ky parazit kur laheni në lumenj, mund t’iu ngjitet në organin gjenital

18:15 | 6 Dhjetor 2018

Çfarë ka më të bukur bukur se sa një notim i qetë në ndonjë liqe, duke lënë trupin në kujdes të ujit?

Megjithatë, ekziston një akafshë parazitare që banon në liqene dhe lumenj të caktuar, i cili ushqehet me mishin e penisit, transmeton lajmi.net.

“Naked Lunch”, paraziti, u zubulua në vitin 1959, të cilit iu studiua cikli jetës.

Ajo çfarë dihet për të është se Candiru është nga familja e mustakëve dhe konsiderohet si një qenie parazitare.

Ai jeton kryesisht në ujëra të ëmbla dhe mund të gjendet në Bolivi, Brazil, Kolumbi, Ekuador dhe Peru.

Ende nuk dihet nëse i njëjti parazit mund të jetojë edhe në ujërat e ëmbël të viseve shqiptare. /Lajmi.net/