Kujdes nga këta njerëz! Janë tradhtar të lindur! – Lajmi.net
Kujdes nga këta njerëz! Janë tradhtar të lindur!
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 1:44, 1 August 2018
Nëse mendoni se nuk mund të ketë një kategori njerëzish të caktuar të cilët e kanë të pamundur të mos tradhëtojnë atëherë e keni shumë gabim.

Njerëzit të cilët nuk rrinë dot pa tradhëtuar janë narcistët,dhe arsyet do t’i mësoni më poshtë:

Si fillim ekispertët kanë vërtetuar se narcizmi dhe dëshira për të tradhëtuar shkojnë bashkë. Kjo lidhet me dëshirën për të dominuar dhe për të arritur një qëllim të catuar me çdo kusht.

Së dyti narcistët preferojnë të mos sakrifikojnë asgjë nga vetja për lumturinë e dikujt, që do të thotë se janë gati të bëjnë gjithçka mjafton të mos u cënohet e tyrja.
Së treti duhet të dini se narcizmi në shkallë më të theksuar bën pjesë tek çrregullimet psikologjike. Njerëzit me një çrregullim të tillë psikologjik nuk janë tërësisht të vetëdijshëm për veprimet që ndërmarrin./In Tv/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO