Kualifikimet për Euro 2020: Këto ndeshje zhvillohen sot

Ndeshjet kualifikuese për Euro 2020 vazhdojnë edhe ditën e shtune.

Sport

12/10/2019 11:40

Seritë e ndeshjeve fillojnë nga ora 15:00, Gjeorgjia takohet me Irlandën në Tbilisi.

Bosnje Hercegovina nga ora 18:00, pret Finlandën, ndërsa ndeshje për t’u mos u humbur është ajo mes Danimarkës dhe Zvicrës.

Në ora 20:45 Italia kërkon të zyrtarizojë kualifikimin, duke kërkuar fitoren përballë Greqisë.

Në të njëjtin orar luhet edhe sfida mes Norvegjisë dhe Spanjës./Lajmi.net/