Kryesia e LDK-së bëri homazhe te varri i Tahir Zemajt – Lajmi.net
Kryesia e LDK-së bëri homazhe te varri i Tahir Zemajt
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 13:19, 4 January 2019
Haki Rugova në emër të kryesisë së LDK-së, bëri homazhe te varri i Kolonel Tahir Zemaj, në 16 vjetorin e vrasjes së tij.

Sot në Strellc, një delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i udhëhequr nga nënkryetari z. Haki Rugova në emër të kryesisë së LDK-së, bëri homazhe te varri i Kolonel Tahir Zemaj, në 16 vjetorin e vrasjes së tij, transmeton lajmi.net.

Tahir Zemaj qe vrarë në një moment prite në orët e hershme të mëngjesit të 4 janarit 2003 kur vetura e tij ishte goditur pamëshirshëm nga një breshëri plumbash duke ia marrë jetën Tahirit, të birit të tij Enisit dhe kushëririt të tij, Hasanit.

Vrasësit e tij kurrë nuk u gjetën e nuk u dënuan nga organet e drejtësisë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO