Konferenca Fury – Usyk: Përballja kokë më kokë gati sa nuk eskaloi në përleshje mes boksierëve

Adhuruesit e boksit dhe arteve marciale do të kenë mundësinë të shikojnë një duel të vërtetë të zjarrtë në shkurt të vitit 2024, pasi zyrtarisht Tyson Fury dhe Alexander Usyk do të përballen në Riad. Këtë e ka konfirmuar vetë Fury, i cili më parë duhej të ndeshej me Usykun më 23 dhjetor, po në…

Sport

16/11/2023 23:14

Adhuruesit e boksit dhe arteve marciale do të kenë mundësinë të shikojnë një duel të vërtetë të zjarrtë në shkurt të vitit 2024, pasi zyrtarisht Tyson Fury dhe Alexander Usyk do të përballen në Riad.

Këtë e ka konfirmuar vetë Fury, i cili më parë duhej të ndeshej me Usykun më 23 dhjetor, po në Riad, përcjell lajmi.net.

Konferenca mes tyre është mbajtur të enjten gjatë ditës.

Përballja e tyre kokë më kokë ka mundur shumë lehtë të eskaloj në përleshje.

Disa persona kanë intervenuar në fund duke i ndarë dy boksierët.

Mëposhtë mund të shikoni pamjet për të cilat bëhet fjalë./Lajmi.net/