Kluivert i Romës pajtohet t’i bashkohet Fulhamit – ka mbetur dakordimi në mes të klubeve

Justin Kluivert është pajtuar që t’i bashkohet Fulhamit në këtë merkato të verës. Lajmin e ka konfirmuar eksperti i merkatos, Saint Auma, transmeton lajmi.net. Aktualisht ka mbetur që të dakordohen klubet në mes vete për transferimin e lojtarit. Oferta e skuadrës londineze fillimisht është që lojtari të afrohet në formë huazimi, me opsion blerje, prej…

Sport

16/08/2022 17:15

Justin Kluivert është pajtuar që t’i bashkohet Fulhamit në këtë merkato të verës.

Lajmin e ka konfirmuar eksperti i merkatos, Saint Auma, transmeton lajmi.net.

Aktualisht ka mbetur që të dakordohen klubet në mes vete për transferimin e lojtarit.

Oferta e skuadrës londineze fillimisht është që lojtari të afrohet në formë huazimi, me opsion blerje, prej 12 milionë eurosh.

Ende nuk është kthyer përgjigje nga Roma e cila po e shqyrton këtë ofertë.

Kluiviert është 23-vjeçar dhe luan si anësor. /Lajmi.net/