Kjo ndodhë me trupin tuaj nëse hani xhenxhefil çdo ditë

Xhenxhefili është përdorur për gatim për mijëra vjet dhe në të vërtetë nuk është rastësi që është bërë aq popullore.

Lifestyle

08/04/2018 23:16

Përveç shijen që vlerësohet nga shumë, xhenxhefili ofron përfitime të pabesueshme shëndetësore që nuk janë të njohura për askënd.

Kur isha e ftohtë, nëna ime gjithmonë më jepte ujë të zier me xhenxhefil, mjaltë dhe hudhër.

Dhe kur unë tani di çdo gjë që xhenxhefi bën për trupin tim – unë do të hani atë çdo ditë!

Kjo ndodh në trupin tuaj kur hani xhenxhefil:

1. Mirë për zemrën
2. Kurë e përsosur kundër gastritit
3. I mirë kundër ftohjes
4. Lehtësim i përzierjeve gjatë shtatzanisë
5. I mirë kundër migrenës
6. Humbje peshe
7. Mund të luftojë kancerin. /Lajmi.net/