Kika ka zyrtarizuar kandidaturën për kryetar të Pejës

Prexantuesi kosovar po kandidon për kryetar të qytetit të Pejës.

ShowBiz

26/08/2021 17:11

Kreshnik Husaj i njohur për publikun si Kika tashmë ka zyrtarizuar kandidimin për kryetar të Pejës, nga Partia Demokratike e Unitetit, shkruan lajmi.net.

Kreshnik Husaj ka vetëm dy kandidatë për asamble komunale, e ata janë Dardan Grapci dhe Albrina Rama.

Kika ka qenë disa në krye të mediave rozë këtë vit, ndërsa si është i njohur për publikun si prezantues i cili bën bujë për arsye të ndryshme.

Ai në vitin 2019 u arrestua ndër akuzat se u kërkoi favore seksuale djemve pjesëmarrës në emisionin e tij./Lajmi.net/