Këto skuadra mund të kualifikohen sonte dhe nesër në Ligën e Kampionëve

Sonte dhe nesër zhvillohen ndeshjet e javës së pestë në grupet e Champions Leagues.

Sport

22/11/2016 12:39

Ndërkohë që disa skuadra e kanë siguruar kualifikimin, disa të tjera mund ta arrijnë këtë gjë në këtë nëpërmjet ndeshjeve të sotme.

Ndeshjet që zhvillohen këtë xhiro janë këto:

Ndeshjet e ditës së martë

champions

Ndeshjet e ditës së mërkurë

champions2

Kush mund ta sigurojë kualifikimin sonte?

Nëse Barcelona, Leicesteri dhe Monaco fitojnë, e sigurojnë kualifikimin pa marrë parasysh se çfarë ndodh në ndeshjen tjetër të grupit.

Nëse Reali dhe Sevilla  nuk humb, e sigurojnë kualifikimin pa marrë parasysh se çfarë ndodh në ndeshjen tjetër të grupit.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.