Këto janë gjitha rezultatet e ndeshjeve të sotme në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e ditës së sotme (e martë), në kuadër të xhiros së fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Bayern Munich e ka fituar kryendeshjen e mbrëmjes kundër Manchester United, triumf që eliminoi këta të fundit nga garat evropiane. Bavarezët triumfuan 0:1 në stadiumin “Old Trafford”, shkruan lajmi.net. Real Madridi…

Sport

12/12/2023 23:12

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e ditës së sotme (e martë), në kuadër të xhiros së fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Bayern Munich e ka fituar kryendeshjen e mbrëmjes kundër Manchester United, triumf që eliminoi këta të fundit nga garat evropiane. Bavarezët triumfuan 0:1 në stadiumin “Old Trafford”, shkruan lajmi.net.

Real Madridi triumfoi në mënyrë dramatike në udhëtim te Union Berlini me rezultat 2:3.

Fitore arriti edhe Napoli që mposhti Bragën për t’u kualifikuar tutje në fazën e 1/8 së finales.

Interi nuk arriti më shumë se një barazim pa gola në shtëpi kundër Real Sociedadit dhe kësisoj kaloi në fazën “nokaut” nga pozita e dytë.

Rezultatet e plota: