Këto janë formacionet zyrtare të Arsenalit dhe Bayern Munichut

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumin “Emirates” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Arsenalit dhe Bayern Munichut. Ndeshja e sotme i takon fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Në fazën e eliminimit direkt, Arsenali e eliminoi Porton 2:1 brenda dy ndeshjeve, kurse Bayerni e eliminoi 3:1 skuadrën e Lazios, raporton…

Sport

09/04/2024 20:41

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumin “Emirates” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Arsenalit dhe Bayern Munichut.

Ndeshja e sotme i takon fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Në fazën e eliminimit direkt, Arsenali e eliminoi Porton 2:1 brenda dy ndeshjeve, kurse Bayerni e eliminoi 3:1 skuadrën e Lazios, raporton KosovaPress.

Përballja e fundit mes këtyre dy skuadrave ishte miqësore në vitin 2019, ku asokohe Arsenali triumfoi 2:1 kundër Bayernit.

Sa i përket ndeshjes së sotme, te Arsenali mungon vetëm Timber, kurse te Bayerni nuk do të paraqiten Aseko-Nkili, Boey, Buchmann, Marusic dhe Sarr.

Formacionet zyrtare janë publikuar dhe ato i gjeni më poshtë.

Arsenal (4-3-3):