​Këto janë duelet interesante që na presin në xhiron e dytë të Superligës së Kosovës

Xhiro e parë e Superligës së Kosovës solli katër ndeshje mjaftë interesante ku nuk munguan edhe disa rezultate befasuese. Vlen të theksohet se kampioni i Kosovës, Ballkani, nuk e ka luajtur ndeshjen e xhiros së parë ku do të ballafaqohej me Malishevën e trajnerit Arsim Thaçi për shkak të angazhimit në Ligën e Konferencës. Ndeshje…

Sport

15/08/2022 15:17

Xhiro e parë e Superligës së Kosovës solli katër ndeshje mjaftë interesante ku nuk munguan edhe disa rezultate befasuese.

Vlen të theksohet se kampioni i Kosovës, Ballkani, nuk e ka luajtur ndeshjen e xhiros së parë ku do të ballafaqohej me Malishevën e trajnerit Arsim Thaçi për shkak të angazhimit në Ligën e Konferencës.

Ndeshje shumë interesante do të zhvillohen edhe ne xhiron e dytë. Ballkani do të luajë kundër Drenicës në Suharekë, kurse një ballafaqim mjaftë interesante pritet të jetë ai ndërmjet Gjilanit dhe Malishevës.

Këto janë pesë sfidat e xhiros së dytë:

Llapi-Trepça’89

Gjilani-Malisheva

Ferizaj-Prishtina

Drita-Dukagjini

Ballkani-Drenica