Këto 10 shenja tregojnë se e doni ende ish-in tuaj – Lajmi.net
Këto 10 shenja tregojnë se e doni ende ish-in tuaj
Autori: Lajmi.net Lifestyle 14:15, 22 March 2018
Është jashtëzakonisht e vështirë të harrosh dikë që e ke dashur shumë, këshu që ja 10 shenjat që tregojnë se ende e doni ish-in tuaj.

1-E “spiunoni” në rrjetet sociale.
Kjo është një shenjë e qartë që e doni ende, sepse doni të dini çdo gjë që bën partneri juaj.

2-Nuk e besoni faktin që jeni ndarë
Ende shqetësoheni për faktin se pse ai ju la. Mendoni se ishte mjaftueshëm i mirë saqë nuk besoni se thjesht ka kaluar kohën me ju, sepse meritoni më të mirën

3-Dyshoni në bukurinë tuaj
Filloni të gjykoni pamjen dhe të mendoni se mënyra si dukeni ishte një nga arsyet se ai ju la

4-Pyesni veten sa vleni
Nëse ndiheni kështu, nxitoni të rrini pranë njerëzve që donim shumë, ata do ju tregojnë sa vleni.

5-Dilni me çdo person që takoni
Vetëm për të frenuar dhimbjen dhe të harroni atë që doni

6-I kërkoni të ktheheni sërish bashkë
Kjo nuk është zgjidhje, por thjesht do të thellojë pikëllimin tuaj.

7-Doni që partneri juaj i ri të jetë si ish-i
Për të tjerët ju e keni hedhur prapa krahëve ndarjen, por për veten jo. Në çdo moment doni që partneri i ri të sillet si ai i pari.

8-I kujton ende kohët e bukura që keni kaluar bashkë
U jepni gjithmonë “replay” atyre momenteve të bukura që ju kanë ngelur në mendje.

9-Keni ende shpresë
Ju ende besoni se herët ose vonë, ai do e kuptojë sa shumë vleni dhe do të kthehet te ju, por është e kotë. Gjërat që kanë përfunduar me një fund të keq, nuk fillojnë më kurrë.

10- I krahasoni të gjithë me ish-in tuaj
Ju përpiqeni të gjeni cilësitë e ish tuaj në çdo njeri tjetër që takoni. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO