Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

Lajme

25/03/2020 23:11

Kuvendi i Kosovës minuta më parë ka votuar rrëzimin e Qeverisë “Kurti”.

Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeveris pjesë e së cilës ishte edhe vet kjo parti, është votuar me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim.

Kundër mocionit të partisë së saj ka votuar kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani dhe dy deputetë tjerë të kësaj partie, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala, raporton lajmi.net.

Vjosa Osmani pak para hedhjes në votim të këtij mocioni ka njftuar se ajo do të votoj kundër, siç ka thënë Osmani, ajo nuk do të votoj një mocion që sjell PAN-in në Qeveri. /Lajmi.net/