Keni pësuar lëndim? Ja si t’i largoni shenjat më shpejt

Shpesh herë pësojmë incidente të vogla dhe në trup na ngelen shenja. Ndonjëherë ato duken mjaft të shëmtuara dhe na shkaktojnë bezdi.

Lifestyle

27/04/2018 23:19

Duhen disa ditë që plaga të zhduket totalisht nga lëkura jonë.

Por ka edhe truke se si t’i largojmë më shpejt shenjat. Ajo që duhet të bëni është të përdorni disa produkte natyrale.

Kastraveci, lëngu i limonit, banania, lëngu i qepës, uthulla dhe mjalti, kanë veti antibakteriale dhe anti-inflamatore.

Ato janë të pasura me vlera ushqyese dje nxisin qarkullimin e gjakut duke ushqyer qelizat e dëmtuara. Kjo do të sjellë shërimin më të shpejtë të plagës.

Ajo që duhet të bëni është të zgjidhni një prej produkteve natyrale të mësipërme dhe fiksojeni atë me fashë./a.m./noa.al/