Katër klube të mëdha pas Carvajalit

Manchester United, Liverpool, Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain janë të interesuar për transferimin e mbrojtësit të djathtë të Real Madridit, Dani Carvajal.

Sport

16/05/2015 08:49

Mbrojtësi i djathtë i Real Madridit, Dani Carvajal ka oferta nga katër klube të mëdha.

Manchester United, Liverpool, Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain janë të interesuar për transferimin e tij, gjatë afatit kalimtar të verës.

Por, ai nuk dëshiron të largohet nga Santiago Bernabeu, shkruan e përditshmja sportive madrilene “AS”.

Carvajal është i gatshëm të qëndrojë në klub për të luftuar për një vend në formacionin bazë me përforcimin e ri, Danilo.