Karikatura e ditës (Foto)

Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal ka thënë se ai do të shfrytëzojë stërvitjet dhe ndeshjet parasezonale për të krijuar një United të ri.

Sport

16/06/2015 19:00

Van Gaal ka thënë se stërvitjet dhe ndeshjet parasezonale të skuadrës së tij janë shumë të rëndësishme, pasi do t’i përdorë për të krijuar një Manchester United të ri.

Skuadra nga Old Trafford nuk kishte një sezon të mirë në Premier Ligë edhe pse në fund arriti të sigurojë një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, por Van Gaal ka thënë se këtë parasezon ai do ta përdorë për të krijuar një skuadrë të re për sezonin tjetër.

Dhe, ka qenë pikërisht kjo, tema kryesore e karikaturës së radhës të publikuar nga Omar Momani në goal.com.

Karikatura