Të Infektuar: 17.009

Të Shëruar: 14.716

Të Vdekur: 656

Kardio-stërvitja më e mirë për trup të skalitur: Si t’i digjni 400 kalori për vetëm gjysmë ore

18:29 | 5 Korrik 2020

Sot po ju propozojmë stërvitjen 30-minutëshe e cila do t’ju djersitë mirë dhe do t’ju lërë pa frymë, por që mund ta bëni edhe në shtëpinë tuaj.

Krahas kësaj, kjo stërvitje ka për qëllim formësimin optimal të të gjitha pikave të trupit tuaj, duke mos injoruar me atë rast asnjë grup vital të muskujve!

Cilën stërvitje kardio ta zgjidhni, varet plotësisht nga ju, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu është me rëndësi që të bëni ushtrime dinamike në mënyrë që pulsin ta mbani lart.

Vetëm kur të gjendeni në të ashtuquajturën zonë kardio, do të nxisni metabolizmin jashtë kufijve vetjakë dhe shpenzimin e shpejtë të kalorive.

Në vazhdim shikoni videon e ushtrimeve kardio nga e cila do të mësoni se si mund të humbni 400 kalori!