Kapen 100 kg drogë në kufi me Shqipërinë

Policia greke ka sekuestruar mbi 100 kg marihuanë në dy operacione dhe ka vënë në pranga edhe një shqiptar 29-vjecar. Operacioni i parë është bërë në Pella, ku u ndoqën dy automjete. Një nga mjetet që u ndoq, u gjet i braktisur në një zonë bujqesore dhe pranë tij 5 çanta me 90 kg 200 gramë marihuanë.

Lajme

26/06/2018 12:44

Policia shpalli në kërkim drejtuesin e mjetit, një grek 52-vjec. Ndërkohë u kap edhe makina që shërbente për kontrollin e rrugës dhe u arrestua shoferi, grek 38-vjec.

Hetimet zbuluan se droga ishte marrë në kufirin greko-shqiptar nga 52-vjecari. Ndërkohë në operacionin e dytë, policia sekuestroi 2 çanta me 10 pako që përmbanin 10 kg 964 gramë marihuanë. Në pranga u vu një shqiptar 29-vjec./lapsi.al