Kaluan ilegalisht kufirin, ndalohen dy kosovarë dhe një shtetase e Shqipërisë

Policia e Kosovës ka shoqëruar në stacionin policor dy të dyshuar meshkuj kosovarë dhe një femër shtetase e Shqipërisë, pasi që dyshohet se kanë kaluar kufirin ilegalisht

Lajme

07/06/2020 10:59

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar, ndërsa e dyshuara femër është depërtuar për në Shqipëri.

“Janë shoqëruar në stacionin policor dy të dyshuar meshkuj kosovarë dhe një femër shqiptare shtetase e R. Shqipërisë, pasi që dyshohet se kanë kaluar kufirin ilegalisht nga R. Shqipërisë në R. Kosovës. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar, ndërsa e dyshuara femër është depërtuar për në R. Shqipërisë dhe rasti shkon në procedurë të rregullt” thuhet në raport. /Lajmi.net/