Kafshët me obezitet – Lajmi.net
Kafshët me obezitet
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 14:35, 15 April 2018
Obeziteti konsiderohet një situatë jonormale, ku ka depozitim të tepërt të yndyrës në trup. Kjo ndodhë nga marrja e tepërt e ushqimit.

Këto kafshë, pavarësisht se a ndodhen në shtëpi të strehuar, në kopsht zoologjik apo në natyrë, kanë të fituar obezitetin.

Shikoni më poshtë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO